Tallinna ringkonnakohus jättis rahuldamata Tallinna Sadama altkäemaksuafääri kahtlusaluse Ain Kaljuranna kaitsja kaebuse tema pangakonto aresti all hoidmise kohta.
- Ain Kaljuranna pangakonto jääb aresti alla. Foto: Raul Mee
Ain Kaljuranna kaitsja Paul Keres esitas Harju maakohtu mullu 11. detsembril välja antud kohtumääruse peale kaebuse. Kohtumääruse järgi hoitakse Ain Kaljuranna pangakontot aresti all. Tallinna ringkonnakohus seda kaebust ei rahuldanud ning jättis määruse sisuliselt muutmata, seega jääb Kaljuranna pangakonto 96 000 euroga edasi aresti alla.
Nüüd võib Kaljuranna esindaja Keres esitada kümne päeva jooksul määruskaebuse veel edasi riigikohtule.
Prokurör: Kaljurand võis saada hulga suurema summa
Eile arutati seda kaebust Tallinna ringkonnakohtus, kuna Kaljuranna kaitsjate arvates polnud arestimine põhjendatud. Samas kohtusaalis väitis riigiprokurör Laura Feldmanis, et neil on tõendeid, mis viitavad, et Kaljurand on kahtlustuses seisva 367 000 euro asemel saanud mitu korda suurema summa altkäemaksu, kirjutab tänane
Eesti Päevaleht.
Samas täpsustas prokuratuur, et Ain Kaljurannale esitatud kuriteokahtlustus ei ole muutunud, teda kahtlustatakse endiselt altkäe maksu võtmises 367 000 euro ulatuses.
Kaljuranna kaitsja Keres pidas prokuratuuri väidet absurdseks ning arvas, et seda kasutatakse laiendatud konfiskeerimise ehk konto aresti all hoidmise põhjendamiseks.
Eelmisel nädalal rahuldas kohus Tallinna Sadama endiste juhtide Ain Kaljuranna ja Allan Kiili kaitsjate taotluse asendada nende vahistamine elektroonilise valvega ning mehed pääsesid Põhja prefektuuri arestimajast koju.
Mullu 26. augustil pidas kapo kinni riigiettevõtte
Tallinna Sadam juhatuse esimehe
Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme
Allan Kiili, kahtlustades neid suures ulatuses altkäemaksu võtmises mitme aasta jooksul ning rahapesus. 28. augustil otsustas kohus võtta prokuratuuri taotlusel Kaljuranna ja Kiili vahi alla. Samal päeval otsiti läbi Kaljuranna ja Kiili töö- ning elukohad.
Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi võttis Kiil väidetavalt altkäemaksu miljonite eurode ulatuses ning Kaljurand sadade tuhandete eurode ulatuses. Tegemist on ühe suurima korruptsioonijuhtumiga peale maadevahetust.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.